Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen büyük fedakarlıklar neticesinde elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Cumhuriyetimiz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz milletimizin hürriyet ve istikbal uğruna verdiği büyük mücadelenin neticesidir.
          Aziz milletimiz, 94 yıldır yaşadığımız zorlukları, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygu ve bilinç etrafında kenetlenerek atlatmış ve Devletimizin her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek bugünlere gelmesini sağlamıştır. Milli irademize ve bağımsızlığımıza göz diken dahili ve harici hainlere karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde yek vücut olup büyük ve destansı bir kahramanlık örneği gösteren milletimiz, ülkemize, devletimize ve bayrağımıza bir kez daha sahip çıkmıştır.
         Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi minnetle anıyor, vatan uğruna canlarını feda eden ve 15 Temmuz’da bu toprakları bizlere bir kez daha vatan kılan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, başta Durağanlı vatandaşlarımız olmaz üzere  tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
 
                               Akın ORUÇ
                                                                                                                                                                                             Kaymakam