İlçemize bağlı Bayat köyü 8.Buzluk Yayla şenliği yapıldı. açılış konuşmalarını yapılmasının ardından bir konuşma yapan Sayın Valimiz Hasan İpek, ‘’Özü, sözü, ve kendi Türk olan ve Türk soyunun en önemli boylarından bir boyun adını taşıyan çok değerli bayat köylüsü ve civar köylerden gelen çok değerli Sinoplu vatandaşlarım öncelikle sizlerle böyle güzel bir günde birlikte olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum.

Bu tür şenlikleri birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki yıllarda devam ettirerek, huzurumuza, kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize kastedenlere asla fırsat vermeyeceğiz.Bu vesileyle şenliğin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum’’ dedi.

Vali Hasan İpek, konuşmasının ardından Bayat Köyü Muhtarı Hüseyin Maviş ve 2016 Koç Ağası Faik Menteş’e Sinop’a özgü gemi hediye etti.

8. Bayat köyü Buzluk Yayla şenliğine; Sayın Valimiz Hasan İpek’in yanı sıra AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, çevre köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.